ENGLISH

Cahange langue

Yakapark Milli Parki ( Fethiye Seydikemer Yakapark )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

   Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Yaka park

        Tlos antik kentinden yukarıya biraz daha devam ettiğinizde Yakapark milli parkına varırsınız. Yemyeşil doğası ve eşsiz dinlendirici ortamı ile Yakapark ta , bunaltıcı yaz günlerinde bir gün geçirmenizi özellikle öneririm . resimlerde de görebileceğiniz gibi buz gibi bir suyu olan Yakapark. yazın size serinliğin ve doğanın mükemmelliğini sunar.

        Yakapark içerisinde irili ufaklı bir çok dinlenme tesisi olmasının yanında bunların içinden 2 tanesi oldukça ünlü ve aktivitelerle doludur . Hepsinin ismi bir birine yakın olup siz gözünüze ve zevkinize hitap edene oturur ve zamanınızı geçirirsiniz . Bazılarında çeşitli su aktiviteleri de bulunmaktadır mesela soğuk su havuzunda 5  dakika durabilene içecek 15 dakika durabilene bedava yemek ikramı gibi kendine güvenen sıcak yaz aylarında şansını deneyebilir . Ayrıca Soğuk içeceklerinizi yudumladığınız bar üzerinde alabalıklar dolaşıyor olabilir onları sevebilirsiniz sanırım balık sevme etkinliğini çok az yerde bulabilirsiniz .

         Yakapark doğal parkına Kalkan , Üzümlü , İslamlar , Patara konaklama merkezlerinden yarım saatlik bir yolculuk sonucunda ulaşabilirsiniz . Erken saatlerde giderseniz ağaçların üzerine kurulu olan köşklerden boş bulma şansınız olur ve suyun o dinlendirici sesi ve kavak ağaçlarının serinliği altında huzurlu zaman dilimi geçirebilirsiniz . Özelikle bölge alabalık çiftliklerinde yetiştirilen alabalık yemek tercihlerinizin başında olmalı derim ...

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com