ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas Kalkan Patara Plaji ( Patara Kumsali )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

   Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Patara Kumsalı ve Patara Plajı

     Patara Plajı Türkiye'nin en ünlü plajlarından bir tanesidir . Aynı zamanda ülkemizin en büyük kumsalına sahip olan Patara tam 17 km uzunluktadır . Patara kumsalı üzerinde Patara Plajı , Çayazğı Plajı ve Karadere plajı olmak üzere üç tane aktif plaj bulunmaktadır .

    Patara plajına Patara antik kentinin içinden geçerek ulaşırsınız bunun için Patara antik kentini de gezmiş varsayılır ve girişte ücret ödersiniz , müze kart geçmekte olup kartınız yok ise girişte ücret karılığı giriş kartı veya bilet alabilirsiniz . İçeri girdikten sonra araç parkı için ektra bir ücret ödemezsiniz . park sorunu da yaşamazsınız oldukça geniş araç park alanı bulunmaktadır .

    Patara plajı içersinde bir tane işletme bulunmakta olup buradan tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz , soyunma kabinleri ve duş alabileceğiniz duş kabinleri de mevcuttur . Patara plajı geniş bir alan olduğu için işletmeye ait kullanılan alanda ücretli olarak şemsiye ve şezlong kiralayabilirisiniz diğer kumsalda ise kendi şemsiyenizi açıp denize girebilir güneşleyebilirsiniz .

    Patara Plajı sığı suya olması nedeni ile ailecek çocuklarınızla birlikte rahatlıkla denize girebileceğiniz plajlardan bir tanesidir . Kolay kolay derinleşmez ve kumsal oluşu ile de kumdan kaleler yapma imkanını size sunar . Ailecek güzel zaman dilimleri geçirebilirsiniz 

     Patara kumsalında gün batımı da bir başka güzeldir özellikle bir çok ülkeden dahi o gün batımını izlemek için gelen turistler olmakla birlikte romantik çiftler romantizm yaşamak için patara plajını tercih etmektedir . Güneş denizin içinde kızıla dönüp portakalın suyun içinde yok olması misali yavaş yavaş denizin içinde kendisini bırakır . Aslında bu güzelliği kesinlikle sevdiğinizle birlikte alkol kullanıyorsanız bir kadeh şarap eşliğinde yaşamanızı öneririm .

     Patara kumsalı dünyanın her yerinden her görüşe sahip insanları kendisine çekmektedir , plajdan yürüyerek Fethiye tarafına doğru yürüseniz belirli bir mesafeden sonra nüdist düşünceye sahip insanların kamp kurmuş olduğunu görebilirsiniz. Çünkü belli bir yürüyüşten sonra plaj kalabalığından uzaklaşır kendinizle baş başa kalırsınız buralarda içinizden geldiğince özgürce denize girme şansınız olur . Bazen bazı evli çiftler ve nüdistler kumsalın gözden uzak bölümlerinde çadır kurup bir kaç gün gönlünce eğlenebilmekte zaman geçirmektedirler .

      Patara plajı düğün çekimleri içinde en sık kullanılan kumsallardan bir tanesidir , bir çok yeni evli çift dış çekimlerinin bir bölümünü burada gerçekleştirmektedir . Ayrıca amatör fotoğrafçıların da gün batımı çekimleri için tercih ettiği ender mekanlardan bir tanesidir Patara kumsalı .

      Patara plajına Kalkan , Üzümlü ve İslamlardan 10 - 15 dakikalık bir sürede kendi aracınız ile ulaşabilirsiniz .

 

 

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com