ENGLISH

Cahange langue

ALLLYCIA ( Likya Bölgesi Tatil Rehberi )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalılar Hakkında
İşletme Rehberi

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulaşılır

Likya Pazar

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

     Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Kaputaş Plajı

      Kaputaş plajı Kalkan ve Kaş arasında , Kalkana 7 km mesafede,  yol mesafesinden oldukça aşağıda olan bir plaj olup, kum ve çakıl karışımı bir kumsalı ile size Akdeniz in tüm renklerini sunan bir plajdır. Tabi ki Yol seviyesinden aşağıda olması sebebi ile merdivenlerden inerek ulaşabileceğiniz plajda yorulunca aynı merdivenleri tekrar çıkmak oldukça zor gelir. Ama gerçekten çektiğiniz zahmete değecektir. Turkuaz mavisi denizi ile ve köpük gibi dalgaları ile mükemmel bir zevk sunacaktır sizlere. Kalkan - Kaş civarında tatil yapıp ta bu plajda yüzmeden tatili bitirmek bence hiç akıl karı değildir. 2008 yılında Bir tatil dergisi tarafından dünyanın en sexi plajları arasında gösterilmiş olan ünlü bir plajdır. Yanınıza yiyecek içecek almanızı öneririz. Çünkü her hangi bir büfe bulanmamaktadır.

      Kaputaş Plajından 7 km kaş yönüne devam ettiğiniz zaman köylülerin tercih ettiği Seyretçakılı plajına da olaşabilirsiniz.

      Kaputaş plajının hemen yanında mavi mağra olarak adlandırılan eskiden fokların barınak merkezi olduğu söylenen mağra görülmeye değerdir.

 

 

 

 

Alllycia

Gsm : 0 542 743 7431

Email -Skype : alllycia@hotmail.com