ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas Kalkan Kaputas Plaji

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

     Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Kaputaş Plajı

     

      Kaputaş Plajı bölgenin dünyaca önlü plajlarından bir tanesidir . Önceki bakir hali daha güzel olmakla birlikte halazır en çok ziyaret edilen ve resimlerde etiketlenen plaj olma özelliğini taşımaktadır . Kaputas plajı mavinin her tonunu size sunarken mavinin renk cümbüşünü de plaja inene kadar sizlerin gözünün önüne serecektir ve plaja ulaşana kadar onlarca resim çekme ihtiyacı duyacaksınız . Plaja ulaşmak için yol seviyesinde belli bir yüksekliği aşağıya merdivenlerden inmeniz gerekecek ve denizde yorulunca bu merdivenleri tekrar yukarı çıkmanız gerekecek ama bunca zahmete değdiğini de günün sonunda göreceksiniz .

      Kaputaş plajı içerisinde son yıllarda Kaş belediyesi dokuyu bozmadan bir işletme açtı böylelikle plaj içinde yeme içme servisi başlamış oldu , bunun yanında duş ve soyunma kabinleri de bu işletmeye eklendi . Plaj genel anlamda ücretsiz olmakla birlikte şemsiye ve şezlong ücreti ödersiniz , kendi şemsiyenizi açma imkanınız oldukça sınırlı olduğu için uzun zaman dilimi geçirecekseniz şemsiye kiralamanızı öneririm .

      Kaputas plajı çabuk derinleşir bunun için yüzme bilmeyenlerin çok açılmamasını öneririm . Dalgalı olduğu zamanlarda ise dalgaların içinde eğlenceli zaman dilimleri geçirme şansını bulursunuz .

       Kaputaş plajının en sorunlu noktası araç parkı konusundadır , araçlarınızı yol kenarına bırakmanız gerekecek ama çok fazla ilgi olduğu için bazen metrelerce uzaklığa araç bırakmanız gerekebilir . Park sorunu yaz aylarında sık yaşanır bunu aşmanın yolu da sabah erken saatlerde gelmeniz olacaktır öğleden sonra araç bırakacak yer bulmanız çok zor .

       Kaputaş plajına kalkan Üzümlü yada İslamlar tarafından geldiniz ama araç park edecek yer bulamadınız üzülmeyin 7 - 8 km daha giderseniz daha sakin olan aynı deniz dokusuna sahip ama çakıllı bir plaj olan seyretçakılı plajına ulaşabilir orada da denize girebilirsiniz ama orada şemsiye şezlong imkanı yoktur. 

      Kaputaş plajına nasıl ulaşırsınız :  Üzümlü mahallesinde veya İslamlar mahallesinde villada konaklıyorsanız kendi aracınız ile ( 12 km ) ulaşabilirsiniz . Kaş yada Kalkan da konaklıyorsanız kendi aracınız dışında belli saatlerde dolmuş servisi de kaputas plajina bulunmaktadır . Taksi ile de Kaputaş plajına ulaşıp yine dönüşte taksi çağırarak konaklama alanınıza dönebilirsiniz bu park sonunu egale edecektir .

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com