ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas Firnaz Iskelsi Plaji ( Muarkürü Mesire Alanı )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

        Fırnaz iskelesi Plajı denilince bir kaç tane plajı bir arada anmak gerekir Muarkürü plajı , Gerenlik plajı gibi aynı zamanda piknik alanıdır . Hem denize girip hem de mangal yapabileceğiniz Kalkan - Kaş bölgesindeki nadir plajlardan bir tanesidir. Kara yolu ile ulaşılabildiği gibi denizden tekne ile de kalkandan buraya ulaşım mevcuttur .  Oldukça demiz ve bakir bir alan olan plaj genellikle yöre halkı tarafından tercih edilen ücretsiz plajlardan bir tanesidir .

      Plaj çevresinde her hangi bir yapılaşma olmadığı için yiyecek içeceğinizi yanınızda götürmeniz gerekir , Yeşilköy belediyesi tarafından mangal yapabileceğiniz alan yapılmış olup bu alan dışında mangal yakmanız sakıncalı ve yasaktır .

     Fırnaz iskelesi ( Muarkürü ) plajına kara yolundan ulaşmak için Kalkan Fethiye kara yolundan Patara sapağına gelmeden tabelasını göreceğiniz bir sapaktan saparak  7 km kadar bir yoldan ilerliyor ve ulaşıyorsunuz . Yolun bir bölümü stabilize olup bakımlı bir yol değildir bunu göz önüne almanızı öneririz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com