ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas Cayagzi Plaji

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Çay Ağzı Plajı

      Çay Ağzı plajı aslında Patara kumsalının bir parçasıdır . Muğla ile Antalya yı bir birinden ayıran Eşen çayının denizle buluştuğu noktadadır . Bakir bir görünümdedir Kaş Fethiye yolundan Patara yönüne döndükten sonra 1 km kadar gidilip stabilize bir yoldan 10 Km gibi bir mesafede bu plaja ulaşılır . Genellikle bölgeyi bilen ve yerli halkın tercih ettiği plajlardan bir tanesidir . Bakir olması nedeni ile kamp yapmak ve karavanla konaklamak isteyenler için ideal bir deniz alanıdır .

    Gözlerden uzak mekanları tercih eden Nüdist düşünceye sahip çiftler ve kişilerin de  sıklıkla tercih ettiği plajlardan bir tanesidir . Kısacası 17 km lik Patara kumsalının orta noktası olması nedeni ile belirli bir yürüyüş ile gözden uzak kendinize özel denize giriş alanı bulma şansınız mevcuttur .

     Plajın araç ile ulaşılan kısmında ise genellikle bölge halkı ve köylüler denize girmekte olup şalvarları ile veya geleneksel yöresel kıyafetlerle denize girenleri görmek sizleri şaşırtmasın . Yinede sakinlik ve rahatlık isteyenler için önerebileceğim güzel ve sığı bir deniz . Ayrıca tatlı su ile tuzlu suyun birleşim noktası olması nedeni ile serin ve az tuzlu .

    Plaja giderken gününüzü orada geçirecekseniz yiyecek içeceklerimizi yanınızda getirmenizi öneririm yoksa alışveriş yapabileceğiniz bir yere sahip değildir . Kumsal üzerinde yürüyerek sakin noktalarda çadır kurma ve bir kaç gün içinizden geldiğince zaman geçirme etkinlikler düzenleme şansınız vardır .

    Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz bir yer bulunmamakta olup sıcak yaz aylarında şemsiyenizi yanınızda getirmenizi öneririm .

 

 

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com