ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas ( Antiphellos )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

 

     Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

Antalya Kaş

    

      Antalya Kaş'ı Yıldızların dünyaya en yakın olduğu yer olarak nitelendirmiştir eski bir gezgin . Temiz bir yaz gecesinde gök yüzüne bakarsanız bunun ne kadar doğru olduğunu sizde göreceksiniz . Kaş Antalya'nın şirin ilçelerinden birisi olmakla birlikte oldukça eski ve tarihi bir yapıya sahiptir . Özellikle Romantizm düşkünü bireylerin , şairlerin , sanatçıların doğa ve düşkünü naturist'lerin , entellektüellerin , nüdist'lerin , farklılık arayan evli çiftlerin , Doğa fotoğrafçıların en çok tercih ettiği yaşam yeridir Kaş . Kaş turistik anlamda en çok alternatifin yer aldığı ilçesidir Antalya'nın .

    Kaş son zamanlarda yeni yapılan yat limanı ile yat turizminin hareketli mekanlarından birisi olmaya başlamıştır . Bir çok doğal güzelliği barındıran kaşın en tanınan turistik merkezleri Kalkan , Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Likya antik kentleri dünyaca ün yapmış turistik alanlarıdır .

    Kaş Yunanistan'ın en uç adalarından birisi olan Meis adasını bir kaş misali çevrelemesi ve meis adasının da göz şeklinde nitelendirilmesi ile kaş - göz benzetmesinden ismini aldığı sanılmaktadır . Kaşın her yerinden çıplak gözle meis adası görüldüğü gibi irili ufaklı bir çok ada denizin içine serpiştirilmiş gibidir . Kaş sizlere romantizmi ve aşkı yeniden aşılayacak nadir turizm merkezlerinden bir tanesidir . Bir çok görüş ve düşünce yapısına sahip insanlar her yıl yaz aylarında kaş ve çevresinde bir araya gelmektedir . Özellikle amatör fotoğrafçıların bir çok done bulabileceği nadir turistik merkezlerden birisidir Kaş .  Yine zengin deniz altı güzellikleri ile dalış tutkunlarının mükemmel kıyı şeridi ile yamaç paraşütü tutkunlarının en çok tercih ettiği turistik merkez olan kaş'ta kesinlikle tekne turuna çıkmanızı da öneririm .

   Kaş denilince birden şair olmak yada kitap yazacak kalitede yazar olmak gerekir çünkü kelimelerle ifade edilmekten öte yaşayarak görmek kısacası kaşı okumak yerine yaşamak gerek diyebilirim .

    Kaş'ta konaklama seçenekleri : Kaş ta irili ufaklı otel ve pansiyonlar herkesin cebine uygun konaklama imkanı verirken lüks otel ve kiralık villa seçenekleri gelenlerin konaklama gereksinimlerini gidermektedir . Kaşta doğal yaşamı sevenler içinde bir çok işletme olmakla birlikte kaş içinde kamp alanı da bulunmaktadır burada çadır kurabilir yada karavanınızla konaklayabilirsiniz . Kaş çevresindeki konaklama seçenekleri için " www.illedevilla.com " sayfamızı inceleyebilirsiniz .

     Kaş'ta yapılabilecek etkinlikler :  Tekne turuna kesinlikle çıkmanızı önermekle birlikte , Su sporları , Dalış eğitimi ve dalış , Yamaç Paraşütü , Doğa ve Likya yürüyüşü , Jeep safari gibi bir çok etkinlik kaşta yapılabilmektedir .

     Kaş'ta gezilecek görülecek yerler : Kaş merkez kendi başlı başına gezilecek görülecek yerlerden birisi olmakla birlikte Kaputaş Plajı ( 15 km ) , Kalkan ( 20 km ) , Kekova ( 20 km ) , Patara Plajı ve Patara Antik Kenti ( 25 Km ) , Xanthos Antik kenti ( 30 Km ) , Saklıkent kanyonu ( 40 km ) başlıca görülecek yerlerdir .

     Kaş'ta ne yenir nerede yenir : Kaş merkezi ilçe merkezi olduğu için herkese hitap eden lokanta ve restoranlara sahiptir bunun yanında teras restoranlar ve çevre yerleşim yerlerinde doğal köy ürünleri bulabileceğiniz Cafe restoranlar bulunmaktadır . Kaş geniş yüzölçümüne sahip olması nedeni ile çok çeşitli el yapımı köy ürününü de içinde barındırır bu konuda bilgi almak için " www.organiktarimantalya.com " sayfasını inceleyebilirsiniz .

      Kaş Emlak Piyasası : Kaş merkezde arasa bulma imkanınız oldukça zor olup kaş çevresindeki yerleşim yerlerinde konumuna göre arsa fiyatları 50000 TL ila 250000TL arasında değişmektedir . Ayrıca kaşta daire fiyatları da 200000 TL civarındadır . Kaş geniş bir yüz ölçümüne sahip olduğu için biz sizlere emlak konusunda daha çok Kalkan Mahallesi  , Üzümlü Mahallesi ve İslamlar Mahallesi bölgesinde yardımcı olabiliriz. Detay için " www.illedevilla.com " sayfamızı inceleyebilirsiniz .

       Kaş'a Nasıl ulaşılır : Kaş otogarına büyük şehirlerden Kamilkoç ve Pamukkale turizm tarafından günlük seferler özellikle yaz aylarında yapılmakta olup en çok kullanılan ulaşım şekli Dalaman hava alanından ( 150 km ) araç kiralamak ve transfer yöntemi ile ulaşım ve yine aynı şekilde Antalya hava alanından ( 180 Km ) Araç kiralama ve transfer yöntemi ile ulaşmaktır . Benim size tavsiyem ise kendi aracınız ile gelmenizdir veya araç kiralamanızdır böylelikle bölgeyi daha rahat ve özgürce gezebilirsiniz çünkü kaş geniş bir alan içine kurulmuş her köşesi bir başka güzel farklı bir turizm merkezidir .

        Dilim döndüğünce Kaş'ı size anlatmaya çalıştım tabi ki burada yazılanlardan çık daha ötedir Kaş . Daha fazla bilgi için whatsapp " 0542 743 7431 " numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz .

 

 

  

  

 

 

 


 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com