ENGLISH

Cahange langue

Antalya Kas Islamlar Mahallesi , Islamlar Köyü ( Bodamya )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

Bodamya - İslamlar Köyü - Antalya Kaş İslamlar Mahallesi

     

   Antalya'nın cennet ilçesi olan Kaş'ın bir mahallesidir İslamlar Mahallesi mahalle dediğimize aldanmayın büyük şehir yasası ile mahalle olan İslamlar Köyü hala Köy dokusunu içinde barındırmaktadır . Kaş'a da mesafesi 20 km civarındadır .

   Öncelerden geçim kaynağı Margaz Üzümü ve hayvancılık olan İslamlar köyünün son yıllarda Kalkan'da turizmin gelişmesi ile İngiliz turistler tarafından keşfedilmesi zaman almadı . İslamlar mahallesi Heyelan bölgesi olması nedeni ile büyük yapılaşmaya izin verilmediği için genellikle köy halkı ilk başlarda kendi evlerini havuzlu villalara çevirip kiralamaya veya satmaya başladı sonralarda ise Muhafazakar Turizmin gelişmesi , Ülkemizde tatil bilincinin artması ile özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden Türk Turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir . Bu gelişmelerden sonra İslamlar Mahallesinde hızlı bir yapılaşma başlamış geniş bahçeler içinde Lüks villalar inşa edilmiş , havuzları ve çevresi korunaklı hala getirilerek muhafazakar vatandaşlarımıza uygun hale getirilmiştir gözden uzak ve tamamen güven içinde tatil yapma imkanını gelen misafirlerine sunmuştur .

    2017 itibari ile Islamlar da 400 civarı kiralık villa bulunmakta olup bunlar özellikle Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül aylarında tam doluluk oranına ulaşmaktadır özellikle erken rezervasyon yaptırmadığınız sürece bu aylarda kiralık villa bulma imkanınız bile zordur . Bu aylarda kiralık villa fiyatları da tavan yapmaktadır . ( Haftalık 4000 - 6000 TL civarı)  Nispeten sakin geçen Nisan - Mayıs ve Ekim - Kasım ayları ucuz villa kiralamak isteyenler için uygun zaman dilimleridir .

    Muhafazakar korunaklı villa , İslami villa , Tesettürlü Ailelere uygun villa gibi seçeneklerle bir çok Emlak ve Turizm firmaları tarafından pazarlanan bu villalarda dikkat etmeniz gereken konular kesinlikle bölgeyi bilen kişiler ile irtibata geçmenizdir çünkü bir çok villa kargacık burgacık işlemlerle , tente , bez ve bu gibi argümanlarla korunaklı hale getirilmiş olup bunlar sıkıntılara yol açabilmektedir .

    Ayrıca İslamlar ve Üzümlü mahallesindeki Korunaklı villalar rahatlığı seven bulunduğu ortamda rahat ve içinden geldiği gibi davranmak ve hareket etmek isteyen misafirler için de oldukça uygundur . Özellikle bulunduğu ortamda içindeki duyguları ve hevesleri bastırmak zorunda kalan evli çiftler Korunaklı villaları tercih etmekte burada içlerinden geldiği gibi hareket edip özgürlüğün tadını çıkarabilmektedir gözden uzak olması nedeni ile . Farklı duygular yasamak isteyen evli ciftler içinde uygundur bu villa seçenekleri .

    Yeni evli Balayı Çiftlerinin de en çok tercih ettiği konaklama şeklidir villa turizmi ve bir çok yeni evli çift konaklamak için ve yeni evli oldukları için ilk günlerini bal tadında geçirebilmek için İslamlar ve Üzümlü mahallesindeki villa seçeneklerini değerlendirmektedir .

     İslamlar mahallesi bu kadar tercih edilen bir yer olmasının yanında köy dokusunun bozulmaması ve gerekli hizmeti alamaması nedeni ile mahalle içi yolları oldukça bozuktur , Ayrıca köy olması nedeni ile villa etrafında yaprak , böcek , sinek gibi şeyler olabilir tabi ki bunların sizleri etkilemesi minimuma indirilmiş olmasına rağmen İslamların köy olduğu bilinci ile buraya gelmenizi öneririm .

   İslamlar Mahallesinde Konaklama Seçenekleri :   İslamlar Mahallesinde Konaklama seçeneği Lüks villalar , Balayı villaları , Muhafazakar Ailelere uygun villa seçenekleri , Korunaklı Rahat Villalar ... Gibi villa seçenekleridir Bunların dışında konaklama imkanı yoktur . Bölgedeki kiralık villa seçeneklerini görmek için  " www.illedevilla.com " sayfasını inceleyebilirsiniz .

   İslamlar Mahallesinde ne yenir içilir :  İslamlar mahallesi Alabalık üretim çiftlikleri ile ünlüdür ve İslamlar köyü içerisinde 4 -5 tane alabalık çiftliği ve Restoranı bulunmaktadır . Bunların yanında yeni otantik lokanta ve Restoran seçenekleri de son zamanlarda inşa edilmektedir .

   İslamlar Mahallesinde Gezilecek Görülecek Yerler :  İslamlar mahallesi kendi başlı başına doğal güzellikleri ile dolu olduğu için köy havasını dokusunu hissetmek için yürüyerek gezilebilir bunun dışında çevreyi aracınız ile gezebilirsiniz

    İslamlar Mahallesinin gezilecek görülecek çevre yerlere ortalama uzaklık mesafesi :  Kaş'a 20 Km ,  Kalkan'a 8 Km , Üzümlü Mahallesine 4 Km , Patara sahili ve Patara Antik Kentine 10 Km , Saklıkent Kanyonuna 20 Km , Kaputaş Plajına 12 Km , Yakapark Doğa Parkına 30 Km , Xanthos Antik Kentine 14 Km , Fethiye'ye 85 Km , Antalya'ya 200 Km

    İslamlar Mahallesinde Emlak Piyasası :  İslamlar mahallesi heyelan bölgesi olduğu için inşaatların çoğu kaçak yapı pozisyonundadır villalar da buna dahil , Her hangi bir imar planı da bulunmamaktadır bundan dolayı arsa alabilirsiniz ama yaptığınız binalar imarlı olmaz ceza yazılma belki ilerde yıkılma ihtimali bile olabilir lakin bunu kimse dikkate almamakta ve gün geçtikçe arsa fiyatları artmakta yeni yeni villalar yapılmaktadır . Arsaların vasfı genellikle bağ bahçe , tarla dır . Yinede ortalama fiyat verecek olursak mevki ve manzaraya göre İslamlar Mahallesinde arsa fiyatları dönüm başına 100.000 TL ile 300.000 TL arasında değişmektedir . Benim size önerim ise kesinlikle iyi bir araştırma yapmadan ve güvendiğiniz birisi olmadan arsa almamanız heyelan bölgesinden  arsa alırsanız ilerde sorun yaşarsınız . Bu konuda bilgi birikimimizden yararlanabilirsiniz sizlere yardımcı olmaya çalışırız bize  "  www.illedevilla.com  " sayfamızdan ulaşabilirisiniz .

     İslamlar Mahallesine özgü el yapımı ürünler : İslamlar mahallesinde Margaz üzümü pekmezi , tahin , çok az kişide kalsa da el yapımı hali kilim , el işleri ve bunlar gibi el yapımı ürünler yapılmaktadır . Detaylı bilgi için "  www.organiktarimantalya.com  " sayfasını inceleyebilir , Türkiye'nin her yerine kargo ile sipariş verebilirsiniz . Veya tatile gelince köylülerle irtibat kurup tadarak alma şansınız da olabilir . Ayrıca aynı sayfa aracılığı ile kaldığınız villaya da servis isteyebilirsiniz .

    İslamlar Köyüne Nasıl ulaşırsınız :  İslamlar mahallesine ulaşmak için en mantıklı yol kendi aracınız ile buraya gelmektir bunun yanında Dalaman Havalimanına ( 140 Km ) gelip oradan transfer firmaları yardımı ile veya araç kiralayarak gelebileceğiniz gibi aynı şekilde Antalya havalimanından ( 210 km ) da aynı seçenekleri kullanabilirsiniz . En yakın Şehirler arası otobüs durağı Kalkan da ( 8 km ) olup buraya da sadece Pamukkale ve Kamilkoç turizm gelmektedir . Fethiye Otobüs terminaline ( 85 km ) ise bir çok otobüs firması gelmekte olup Fethiye'den de araç kiralayarak yada dolmuşlarla gelebilirsiniz . Ama İslamlar mahallesine sürekli işleyen bir dolmuş sistemi olmadığı için kalkandan taksi yada araç kiralamanız gerekecektir . Ulaşım konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışırız irtibat bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz .

 

   Yinede de İslamlar mahallesi hakkında kafanıza takılan konular olur ise uygun zamanlar dahilinde Whatsapp 'tan  " 0542 743 7431 " numaramızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırız . yada irtibat bilgilerimizden bize ulaşabilirisiniz .

 

 

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com