ENGLISH

Cahange langue

Likya Bölgesi Konaklama Seçenekleri ( Kas - Kalkan )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

 

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

 

Ulaşmak istediğiniz yerler için  Yol Tarifi

 

     Kalkan , Kaş , Patara , Üzümlü Mahallesi ( margaz )  , islamlar ( Likya Bolgesi ) Konaklama imkanlari :

     * Kiralık Müstakil Lüks Villa'lar  :  Son dönemlerde bölgede en çok tercih edilen konaklama çeşididir . Üzümlü Mahallesinde bulunan villalar korunaklı ve bahçe içinde oluşu ile muhafazakar Türk turistler ve gözlerden uzak tatil yapmak isteyen , Kafa dinlemek sakinlik isteyenler tarafından tercih edilmekte olup aslında her tür Turiste hitap etmektedir. Kalkan ve çevresinde ki kiralık villalar ise daha çok hareket seven ve denize yakın olsun diyenler için idealdir . Kiralık villalar Haftalık periyotlar halinde kiralama yapabileceğiniz gibi çok az olmakla birlikte günlük yada aylık kiralama imkanlarınızda mevcuttur . Erken rezervasyonlarda fiyatlar biraz daha cazip olmakla birlikte yüksek sezonda özellikle Temmuz - Agustos - Eylül aylarında doluluk oranı maximum seviyede olduğu için fiyatlarda en tepe noktalarda olmaktadır . Kış aylarında villaların çoğunun boş olduğu göz önüne alınınca hem fiyatlar daha cazip hem de kafanızı dinlemeniz ve huzur bulmanız , daha az süreli kiralamalar yapabilmeniz açısından oldukça avantajlıdır. Özellikle yaz aylarında villa kiralamak istiyorsanız erken rezervasyon yapmanız hem seçeneklerinizi arttıracak hem de daha ekonomik olacaktır . Detaylı bilgi ve öneri almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ...  Villa portföyümüz için lütfen inceleyin  www.illedevilla.com

* Kiralık lüks Balayı Villası :  Balayı villası denilince fiyat olarak daha ekonomik ve 1+1 veya 2+1 Villa seçenekleri akla gelmektedir . Balayı villası olarak adlandırılma nedeni ise genellikle korunaklı havuzlara sahip olmaları Jakuzi gibi Lüks ekipmanlara sahip olmalarının yanında Yeni evli çiftlerin kendilerini rahat hissetmeleri için dizayn edilmiş olmaları diyebiliriz . Hem Muhafazakar yeni evli çiftler için hem de Deniz Havuz ve Güneşin tadını çıkarmak isteyen evli çiftler için uygun villa seçenekleri bölgemizde mevcut olup Kaş Üzümlü Mahallesi ve Kaş İslamlar Mahallesinde bulunan Balayı Villaları genellikle Muhafazakar evli çiftler tarafından tercih edilirken , Kaş Kalkan'da bulunan villalar ise Güneşin Havuz ve Denizin tadını çıkarmak geceleri eğlenceli hareketli mekanlara yakın olmak isteyen yeni evli çiftlere hitap etmektedir . Detaylı bilgi ve Villa Portföyü için www.illedevilla.com inceleyebilirsiniz .

* Kiralık muhafazakar ailelere uygun korunaklı havuzlu villa seçenekleri :  Bir villanın Muhafazakar aileye uygun olup olmadığı korunaklı havuz ve bahçe özelliğine göre belirlenir . Özellikle Kaş Üzümlü mahallesi ve Kaş İslamlar mahallesinde bulunan kiralık villalar Muhafazakar aileye veya tesettürlü çiftlere uygun hale getirilmek için geniş bahçe içine inşa edilerek çevreden görünmemesi sağlanmış doğal olarak sağlanamayan korunaklılık özelliği ise yapay malzemeler ile korunaklı hale getirilmiştir . Lakin Eğer korunaklı Muhafazakar aileye uygun villa kiralayacaksanız çevre resimlerine de bakın bir birine yakın binalardan oluşan villalar tam korunaklı hale getirilememekte olup kendinizi rahat hissetmemenize neden olabilir bunun için villa kiralayacağınız bölgeye has yerel emlak firmalarından kiralayacağınız villa seçenekleri size daha sorunsuz bir tatil sunacaktır . Para kazanmak amacı ile insanlar her türlü binanın çevresini tül yada tente ile kapatarak korunaklı villa , muhafazakar villa , islami villa veya tesettürlü çiftlere uygun villa gibi isimler altında pazarlamakta ve bir çok muhafazakar tatilcinin tatil kalitelerinin düşmesine neden olmaktadır . Kötü suprizlerle karşılaşmamak için  www.illedevilla.com sayfası aracılığı ile güvenle villa kiralayabilirsiniz .

* Geniş Aile ve Arkadaş Gruplarına uygun Villa Seçenekleri   : Geniş aile denilince kalabalık aileler ve birden çok ailenin birlikte tatil yapmayı planladıkları durumlar akla gelir . Bazen de iş arkadaşları veya okul arkadaşları hep birlikte tatil planlayabilir bunun için geniş ve çok odalı villa seçeneklerinin değerlendirilmesi gerekir . 4+1 - 5+1 - 6+1 veya daha büyük villalarda bölgemizde mevcuttur . Bu tarz büyük villalarda birden çok evli çift veya arkadaş grubu rahatlıkla istediği gibi tatil yapabilir . Genellikle büyük villaların havuzları da büyük olacağı için kalabalık tatil düşünenler için oldukça eğlenceli bir ortam sağlanmış olacaktır . Birden çok aile veya evli çiftin tek bir villada konaklaması maddi anlamda da daha düşük bir bedel ile tatil yapma imkanını sağlayacaktır . Özellikle Üzümlü mahallesinde bahçe içinde korunaklı konumda bulunan büyük villalar sizler için daha eğlenceli ortam sağlayacaktır . Kiralık villa portföyü için www.illedevilla.com sayfamızı inceleyebilirsiniz .

Ortalama sezonlara göre Haftalık Kiralık villa Fiyatları :  ( Mart - Nisan - Mayıs - Ekim -Kasım  : 1500 TL ila 3000 TL Arası ) & ( Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül  : 2000 TL ila 6000 TL Arası )  & ( Aralık - Ocak - Şubat : Isıtmalı ve Kapalı havuzlu villalar 3000 ila 5000 arasında değişmekte olup diğer villaları 1500 TL ye bile kiralayabilirsiniz )

       * Müstakil Ev ve Apart Daireler : Müstakil ev seçeneği genellikle Üzümlü mahallesinde değerlendirilebilir , Köy evi vasfında olup çok fazla seçenek bulma şansınızda yoktur. Genellikle villa turizminin ön plana çıktığı bölgede bazı ev sahipleri evlerini haftalık aylık yada yıllık olarak kiraya vermektedir. Ama Müstakil evlerde havuz bulunmamakta olup haftalık ve aylık kiralamalarda eşyalı olarak size sunulur. Yıllık veya uzun vadeli kiralamak isterseniz ise eşyalı eşyasız seçeneğini değerlendirebilirsiniz . Apart daireler ise sizlere daha fazla seçenek sunar Genellikle Üzümlü mahallesi ve Kalkan da yer alan kiralık apart daireler Ortak havuzlu Apart daire seçenekleri ve Havuzsuz Apart daire seçenekleri olabileceği gibi Doğa içinde köy hayatı ile iç içe kiralık Apart daire seçenekleri de bulabilirsiniz . Kalkan da bulunan Kiralık Apart dairelerde havuz seçeneği olmakla birlikte denize yakınlık derecesi ile de sizlere hizmet verir . Üzümlü mahallesinde bulunan  apart daireler araç ile denize 10 dakika mesafede olup havuz seçeneği olmamakla birlikte doğa ve sükuneti size sunar . Kiralık Apart daire ve Müstakil ev seçenekleri için lütfen sayfamızı inceleyin www.illedevilla.com

Ortalama sezonlara göre Haftalık Kiralık Müstakil Ev - Apart Daire Fiyatları :  ( Mart - Nisan - Mayıs - Ekim -Kasım  : 800 TL ila 1500 TL Arası ) & ( Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül  : 1000 TL ila 3000 TL Arası )  & ( Aralık - Ocak - Şubat : Haftalık 800 TL civarına Kiralık Apart Daire Bulabilirsiniz )  Yıllık Kiralama yapmak isterseniz Aylığını 500 TL ila 1000 TL arasında eşyasız Eşyalı seçenekleri ise Aylık 1000 TL civarından başlayan fiyatlarla kiralanabilir .

       * Kamp Alanı - Çadır Alanı : Ben Kafama göre kendi imkanlarımla konaklamayı seviyorum yada karavanım ile çadırım ile tatile çıkıyorum diyorsanız öyle geniş bir komplike kamp alanı maalesef Kaş - Kalkan çevresinde yok ama Kaş'ta deniz kenarında 1 tane küçük kamp alanı mevcut küçük olduğu için konaklayanlar dip dibe olmak zorunda . Birde son zamanlarda Üzümlü mahallesinde 2 girişimci kendi bahçesini Çadır alanı olarak kullandırmaya başladı bu seçenek te değerlendirilebilir . Gün Geçtikçe de bu alanlar Üzümlü mahallesinde artmaktadır ama bu alanlarda da bir alt yapı bulunmamakta olup zaman içinde gelişme gösterecektir . Bu konuda Üzümlü Mahallesinde karavanınızla veya çadırınızla konaklamak isterseniz arazilerini bu bağlamda size açacak kişileri bulmanız konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışırız . Çadır veya Kamp Alanı için de Günlük 100 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekir . Fiyatlarda verilen hizmete göre değişiklik olabilmektedir ama artı oranda değişme olacaktır .

     * Otel ve Pansiyonlar :  Bölgede her şey dahil sistemi yok olmakla birlikte tüm oteller ve pansiyonlar standardın üzerinde hizmet vermekte , kaliteye ve temizliğe özellikle dikkat etmektedir . Bölgemizde 4 yıldızlı oteller olduğu gibi genelde butik Oteller ve otel kalitesinde aile pansiyonları çok fazla ilgi gören konaklama seçeneklerindendir . Kış aylarında otellerin çoğu kapandığı için kışın seçenek şansınız oldukça düşüktür , çünkü tadilatlar genelde kış aylarında yapıldığı için bir çok otel sezon sonu ile birlikte kapanmaktadır . yinede siz kışın ben kafamı dinlemek ve şehrin karmaşasından kendimi likya bölgesine atıp bir kaç gün dinlenmek istiyorum diyorsanız bana ulaşırsanız imkanlar dahilinde sizlere yardımcı olabilirim .

**********  Likya Bölgesinde ( Kalkan , Patara , Üzümlü Mahallesi , İslamlar Mahallesi ) Konaklama seçenekleri ve Kiralık villa seçenekleri için www.illedevilla.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz .

 

**********  Likya bölgesine özgü el yapımı ürünlerden ( Zeytin yagi , Zeytin yagi Sabunu , Nar eksisi , Uzum pekmezi , Dogal sifali bitkiler ... )  temin etmek ve sevdiklerinize hediye götürmek ister misiniz ?  Cevabınız evet ise ( www.organiktarimantalya.com ) 'dan  temin edebileceğiniz ürünleri inceleyin ve lütfen benimle irtibata geçin .

 

 

Irtibat için whatsapp 0542 743 7431 numaralı telefonu kullanabilirsiniz .

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com