ENGLISH

Cahange langue

ALLLYCIA ( Likya Bölgesi Tatil Rehberi )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalılar Hakkında
İşletme Rehberi

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulaşılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

 

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

  Kas , Kalkan , Patara , Uzumlu (Margaz) , İslamlar ( Likya Bölgesi ) Yararlanabileceğiniz Turistik etkinlikler  :

     * Doğa Yürüyüşü : Doğa ile iç ice yürüyüş yapabilir istediğiniz yerlerde konaklayıp resim çekebilir , huzur dolu bir gün veya günler geçirebilirsiniz , yaz aylarında yürüyüş etkinliği yapmanız tur Firmaları tarafından kolaylıkla organize edilebildiği için kolaylıkla bu aktivitelerden yararlanabilirsiniz , ama kış aylarında kafamı dinlemek ve bu güzel cennette tatil yapmak , ayrıca yürüyüş yapmak istiyorum diyorsanız bölgeyi bilen birsine ihtiyacınız olacaktır , çünkü çoğu Turizm firması kapalı olacaktır . Yinede bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için veya yardım almak için sayfa irtibat bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz .

     * Antik Likya şehirleri Gezisi :  Bölge adından da anlaşılacağı gibi likya uygarlığının yaşamış olduğu ve bir çok yerleşim yeri kurup bunların çoğunluğunun günümüze kadar ayakta kaldığı bir bölgedir . Sayfamda bu şehirlere sanal gezi yapabilirsiniz elimden geldiğince resmedip şehirler hakkında bilgi vermeye çalıştım , yalnız ben gelmek hepsini görmek istiyorum resim çekmek ve o tarihi dokuyu birebir teneffüs etmek istiyorum diyorsanız , yine yaz aylarında bu konuda hiç zorlanmazsınız bölgesel turizm firmaları bu konuda sizlere tur ayarlayacaktır , kış aylarında bunu yaşamak istiyorsanız yine bölgeyi bilen ve size rehberlik edebilecek birisine ihtiyacınız olacaktır . Bu konuda da detaylı bilgi almak için veya yardım almak için sayfa irtibat bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz .

      * Tarihi Likya Yolu Yürüyüşü : Likya şehirlerini bir birine bağlayan tarihi likya yolunda yürüyüş son zamanlarda oldukça gözde ve oldukça revaçta bir etkinliktir , yaz aylarında daha kolay gerçekleştirebileceğiniz bu etkinliği bölgenin ılıman yapısı ve mükemmel mevsimsel özellikleri sayesinde kış aylarında da yararlanabilirsiniz . detaylı bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz .

      * Dalış Etkinliği : Özellikle Kaş ve çevresi dalış açısından elverişli olmakla birlikte bir çok dalış okulu da burada faaliyet göstermektedir .

      * Tekne Turları : Kalkan ve Kaş kıyıları bir çok güzelliği bünyesinde barındırmakta olup sizler Tekne turları aracılığı ile bu güzelliklerden tadabilirsiniz , özellikle yaz aylarında her gün çeşitli özelliklerde tekne turlarına çıkma imkanınız bulunmaktadır . Özellikle Kekova ve Simena bölgesinde tekne turlarını ben size öneririm . Kış aylarında tekneler bakıma alındığı için bu tür bir etkinlik yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür .

       * Doğal Yaşam etkinliği : Doğa ile iç ice zaman geçirmek , bahçe işleri ile uğraşmak , dalından taze meyve sebze toplamak , köylülerle iç içe zaman geçirmek , evcil hayvan beslemek gibi bir düşünceniz varsa bölgemizde bu huzuru yakalama şansınızda mevcuttur bu konuda detaylı bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz , çünkü tur firmaları ile bu tür bir etkinliğe ulaşma şansınız oldukça düşüktür .

          * Jeep Safari Etkinliği : Kaş ve kalkanda bir çok turizm firması size bu etkinliği sunmakta olup sadece yaz aylarında yararlanabileceğiniz ve zevkli anlar yaşayabileceğiniz güzel bir etkinliktir.

          * Yamaç Paraşütü : Kalkanda , hava durumuna göre yaz aylarında gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite olup , bölgede bu işi yapan bir paraşüt hocası mevcuttur ...

         * Kendi etkinliğini kendin yarat  : Sayfamı detaylıca incelediyseniz bölge hakkında bir ön fikir edinmişsinizdir , nereleri görmek istediğiniz neler yapmak istediğiniz hakkında aklınızda bir düşünce oluşmuştur . Bu kapsamda bölgemize geldiğinizde kafanıza göre tatil yapmanız için size gerekli olan iki şey , Bir araç ve Bir tanede bölgeyi bilen size rehberlik edebilecek olan birisidir . Bunları sağladıysanız tur firmalarına para kaptırmanıza veya standart planlı sıkıcı aktivitelere ve insanlara katlanmanıza gerek kalmayacaktır . Aklınıza geleni aklınıza geldiği anda , yaşamak istediklerinizi istediğiniz anda yapmak  ve kendi istek ve arzularınız doğrultusunda bir tatil yapmanız açısından artık önünüzde bir engel kalmamış demektir . Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa bana ulaşabilirsiniz , imkanlar dahilinde elimden gelen yardımı yaparım sizler için ...

 

**********  Likya bölgesine özel ve bölge köylüsü tarafından tamamen doğal olarak yetiştirilen ve üretilen ürünlerle , hazırlanan kahvaltı , akşam veya öğle yemeğini tatmak ve öğünlerinizi bu şekilde geçirmek ister misiniz ? Bu konuda size yardımcı olabilir , bu güzelliği sizin için koordine edebilirim

 

**********  Likya bölgesine özgü el yapımı ürünlerden ( Zeytin yagi , Zeytin yagi Sabunu , Nar eksisi , Uzum pekmezi , Dogal sifali bitkiler ... )  temin etmek ve sevdiklerinize hediye götürmek ister misiniz ?  Cevabınız evet ise ( www.organiktarimantalya.com ) 'dan  temin edebileceğiniz ürünleri inceleyin ve lütfen benimle irtibata geçin .

 

********** Bir Köy evine misafir olup , doğa ve hayvanlarla iç içe gün geçirmek ister misiniz ? Köylü misafirperverliğini ve onların size ikramlarını görmek ve tatmak isterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz bu konuda sizlere yardımcı olmak isterim .

 

********** Kendinize özgü bir etkinlik , veya sadece size özel bir gezinti , turlarla göremeyeceğiniz yerleri görmek , doğa ve çevre köylerine geziler düzenlemek isterseniz bu konuda da sizlere bilgi ve yönlendirme konusunda yardımcı olabilirim . İrtibata geçebilirsiniz .

 

Irtibat için 0542 743 743 1 numaralı telefonu kullanabilirsiniz .     

 

 

Alllycia

Gsm : 0 542 743 7431

Email -Skype : alllycia@hotmail.com