ENGLISH

Cahange langue

Likya Bölgesi Turistik Etkinlikler  ( Kas - Kalkan )

Bize Ulaşın  /  Ana Sayfa

Likyalilar Hakkinda

Emlak Rehberi

Tatil Rehberi

Turistik Etkinlikler

Bölgeye Nasıl Ulasılır

Bölgeye Has Ürünler

 

 

 


Bölgedeki Likya Şehirleri


Diğer Görülecek Yerler


Bölgedeki Plajlar

 

 

      Konaklama  / Turistik Etkinlikler  / Fotoğraf Kareleri ile Likya Bölgesi    ( Kalkan  -  Kaş )

       Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü Mahallesi ( Margaz ) , İslamlar Mahallesi ( Bodamya ) ' da konaklayanların yapabileceği Turistik etkinlik ve aktiviteler ...  

     * Doğa Yürüyüşü : Doğa ile iç içe yürüyüş yapabilir istediğiniz yerlerde konaklayıp resim çekebilir , huzur dolu bir gün veya günler geçirebilirsiniz , yaz aylarında yürüyüş etkinliği yapmanız tur Firmaları tarafından kolaylıkla organize edilebildiği için kolaylıkla bu aktivitelerden yararlanabilirsiniz , ama kış aylarında kafamı dinlemek ve bu güzel cennette tatil yapmak , ayrıca yürüyüş yapmak istiyorum diyorsanız bölgeyi bilen birsine ihtiyacınız olacaktır , çünkü çoğu Turizm firması kapalı olacaktır . Yinede bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için veya yardım almak için sayfa irtibat bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz . Yaz kış Kalkan , İslamlar ve Üzümlü Mahallelerinde herkese ve her keseye uygun villalarda konaklayarak bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz . Detay için ( www.illedevilla.com )

     * Antik Likya şehirleri Gezisi :  Bölge adından da anlaşılacağı gibi Likya uygarlığının yaşamış olduğu ve bir çok yerleşim yeri kurup bunların çoğunluğunun günümüze kadar ayakta kaldığı bir bölgedir . Sayfamda bu şehirlere sanal gezi yapabilirsiniz elimden geldiğince resmedip şehirler hakkında bilgi vermeye çalıştım , yalnız ben gelmek hepsini görmek istiyorum resim çekmek ve o tarihi dokuyu birebir teneffüs etmek istiyorum diyorsanız , yine yaz aylarında bu konuda hiç zorlanmazsınız bölgesel turizm firmaları bu konuda sizlere tur ayarlayacaktır , kış aylarında bunu yaşamak istiyorsanız yine bölgeyi bilen ve size rehberlik edebilecek birisine ihtiyacınız olacaktır . Yaz kış Kalkan , İslamlar ve Üzümlü Mahallelerinde herkese ve her keseye uygun villalarda konaklayarak bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz . Detay için ( www.illedevilla.com )

      * Tarihi Likya Yolu Yürüyüşü : Likya şehirlerini bir birine bağlayan tarihi likya yolunda yürüyüş son zamanlarda oldukça gözde ve oldukça revaçta bir etkinliktir , yaz aylarında daha kolay gerçekleştirebileceğiniz bu etkinliği bölgenin ılıman yapısı ve mükemmel mevsimsel özellikleri sayesinde kış aylarında da yararlanabilirsiniz . detaylı bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz .

      * Dalış Etkinliği : Özellikle Kaş ve çevresi dalış açısından elverişli olmakla birlikte bir çok dalış okulu da burada faaliyet göstermektedir . Kalkan ve kaş bölgesinde dalış okulları sizlere her zorluk derecesinde dalış imkanı sunacaktır . Bölgede bulunan kiralık villalarda konaklayarak günlerce dalış keyfini yaşayabilirsiniz . Konaklama seçenekleri için www.illedevilla.com inceleyebilirsiniz

      * Tekne Turları : Kalkan ve Kaş kıyıları bir çok güzelliği bünyesinde barındırmakta olup sizler Tekne turları aracılığı ile bu güzelliklerden tadabilirsiniz , yaz aylarında her gün çeşitli özelliklerde tekne turlarına çıkma imkanınız bulunmaktadır . Özellikle Kekova ve Simena bölgesinde tekne turlarını ben size öneririm . Kalkan limandan kalkan ve kıyıları turları günübirlik turlar halinde düzenlenebildiği gibi kendinize özel tekne kiralayarak ta tekne turuna çıkabilirsiniz . Kaş için de aynı şekilde tekne turları mevcut olup . Kekova ve simena bölgesi için en uygun tekne turu başlangıç noktası üçağız koyundan kalkan teknelerdir . Kış aylarında tekneler bakıma alındığı için bu tür bir etkinlik yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür .

       * Doğal Yaşam etkinliği : Doğa ile iç içe zaman geçirmek , bahçe işleri ile uğraşmak , dalından taze meyve sebze toplamak , köylülerle iç içe zaman geçirmek , evcil hayvan beslemek gibi bir düşünceniz varsa bölgemizde bu huzuru yakalama şansınızda mevcuttur bu konuda detaylı bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz , çünkü tur firmaları ile bu tür bir etkinliğe ulaşma şansınız oldukça düşüktür . Ayrıca bu etkinlikleri Üzümlü mahallesinde ki villalarda kalarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz . Villa seçenekleri için www.illedevilla.com sayfasındaki villaları inceleyebilirsiniz .

          * Jeep Safari Etkinliği : Kaş ve kalkanda bir çok turizm firması size bu etkinliği sunmakta olup sadece yaz aylarında yararlanabileceğiniz ve zevkli anlar yaşayabileceğiniz güzel bir etkinliktir.

          * Yamaç Paraşütü : Kaş ve Kalkan'da , hava durumuna göre yaz aylarında gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite olup , bölgede bu işi yapan bir paraşüt hocası mevcuttur , Ayrıca 1 saatlik bir araç yolculuğu ile ölüdeniz baba dağına ulaşıp dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezinden atlayış yapma şansınız da mevcuttur ...

         * Kendi etkinliğini kendin yarat  : Sayfamı detaylıca incelediyseniz bölge hakkında bir ön fikir edinmişsinizdir , nereleri görmek istediğiniz neler yapmak istediğiniz hakkında aklınızda bir düşünce oluşmuştur . Bu kapsamda bölgemize geldiğinizde kafanıza göre tatil yapmanız için size gerekli olan iki şey , Bölgede konaklayabileceğiniz size uygun villa ve bölgeyi bilen birileri  . Bunları sağladıysanız tur firmalarına para kaptırmanıza veya standart planlı sıkıcı aktivitelere ve insanlara katlanmanıza gerek kalmayacaktır . Aklınıza geleni aklınıza geldiği anda , yaşamak istediklerinizi istediğiniz anda yapmak  ve kendi istek ve arzularınız doğrultusunda bir tatil yapmanız açısından artık önünüzde bir engel kalmamış demektir . Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa sayfa irtibat bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz , imkanlar dahilinde elimden gelen yardımı yaparım sizler için ...

 

**********  Likya Bölgesinde ( Kalkan , Patara , Üzümlü Mahallesi , İslamlar Mahallesi ) Konaklama seçenekleri ve Kiralık villa seçenekleri için www.illedevilla.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz .

 

**********  Likya bölgesine özgü el yapımı ürünlerden ( Zeytin yagi , Zeytin yagi Sabunu , Nar eksisi , Uzum pekmezi , Dogal sifali bitkiler ... )  temin etmek ve sevdiklerinize hediye götürmek ister misiniz ?  Cevabınız evet ise ( www.organiktarimantalya.com ) 'dan  temin edebileceğiniz ürünleri inceleyin ve lütfen benimle irtibata geçin .

 

Irtibat için whatsapp 0542 743 7431 numaralı telefonu kullanabilirsiniz .     

 

 

Alllycia

Gsm , Whatsapp: 0542 743 7431

Email : alllycia@hotmail.com